Loading the content... Loading depends on your connection speed!

TSCRA Directors

Board of Directors

Van Baize, Bowie

Bradford S. Barnes, Fort Worth

Joe M “Jody” Bellah, Throckmorton

Bennie Bock, New Braunfels

Missy Bonds, Saginaw

E.S.F. “Swasey” Brainard II, Pampa

J.K. “Rooter” Brite Jr., Bowie

Austin E. Brown II, Beeville

Austin Brown III, Beeville

Donnell Brown, Throckmorton

Wm. Christopher Bush, Refugio

Kevin B. Busher, Winters

J.D. Cage, Muleshoe

Presnall C. Cage, Falfurrias

John L. Cantrell, Cresson

Ian Chapman, Madill, Okla.

Charles M. “Charley” Christensen Jr.,  San Angelo

Deborah Clark, Henrietta

Martin W. Clement II, Kingsville

Thurman S. Clements Jr., Victoria

Wayne Cockrell, Oakwood

C.A. “Chip” Cole III, San Angelo

Herff Cornelius Jr., Wadsworth

Lynn Cowden, Skellytown

David S. Crow, Corpus Christi

Alan F. Curry, San Angelo

James T. Dangelmayr, Muenster

J.B. Daniel, Truscott

Dustin Dean, College Station

David DeLaney, Kingsville

Seth Denbow, Weatherford

Stephen Diebel, Victoria

Nixon Dillard, Pleasanton

Lewis “Bud” Dinges, Richmond

James L. “Jamie” Donnell Jr., Fowlerton

Bob Drake, Davis, Okla.

Ford Drummond, Pawhuska, Okla.

Gardner H. Dudley, Houston

Jim Dudley, Comanche

Crawford Edwards, Fort Worth

J. David Eppright, Cost

Benjamin Eshleman III, Corpus Christi

Jay C. Evans, Austin

Leroy Ezer, Anahuac

Johnny Ferguson, Big Lake

Joseph B.C. Fitzsimons, San Antonio

Jim L. Gates, Pearsall

Dan Gattis, Georgetown

Mike Gibson, Paducah

W.H. “Billy” Green III, Albany

Milton Greeson, Victoria

Thomas J. “Tommy” Haegelin, La Pryor

Jason Harlow, Dallas

Marty R. Harris, Tilden

George Harrison, Bay City

Tom J. Haynie, Navasota

Ron Helm, Van Horn

Heath Hemphill, Coleman

Clayton Henry, Vernon

Brooks P. Hodges, Guthrie

Larry R. Horwood, Sterling City

Pete Hudgins, Sherman

Tom Johnson, Wortham

Allen C. Jones IV, Corpus Christi

Grant Jones, Brady

Mark W. Jones, Menard

W. Clay Jones, Brady

Ty Keeling, Boerne

Clay Kenley, Crockett

John Z. Kimberlin Jr., Dallas

Leslie Kinsel, Cotulla

Claude Koontz, San Antonio

Lorenzo Lasater, San Angelo

Joe Leathers, Guthrie

Ken Leiber, Fort Worth

James E. “Jim” Link, Crowley

Coleman H. Locke, Hungerford

Richard M. Lucas Jr., Houston

Steven J. Mafrige, Tilden

Jim McAdams, Seguin

James A. McAllen, Edinburg

William H. McCall, Fort Worth

Brian T. McLaughlin, Midland

Tom Moorhouse, Benjamin

Diaz W. Murray, Wichita Falls

Beth Knolle Naiser, Sandia

Dan Nance, Haslet

David L. Neal, San Angelo

Frederico Nieto, Raymondville

Gerald Nobles Jr., Brady

Michael O’Connor, Victoria

James Palmer, Roaring Springs

Rick Peebles, Baytown

Jason Peeler, San Antonio

Tim Pennell, Westhoff

Carl Ray Polk Jr., Lufkin

Frank Price, Sterling City

Gary Price, Blooming Grove

J.R. Ramirez, La Pryor

Susan Roach, Fort Worth

Charles R. “Butch” Robinson, Houston

Clive Runnells III, Austin

John Sumner Runnells III, Bay City

J.D. Sartwelle Jr., Sealy

M. Stuart Sasser, Corpus Christi

Gordon E. Sauer, Fredericksburg

Chris Scharbauer, Amarillo

Frates Seeligson Jr., San Antonio

J. Malcolm Shelton IV, Amarillo

Stephen S. Sikes, Fort Worth

Dale A. Smith, Amarillo

Eugene Bragg Smith III, Dallas

Tony Spears, Gonzales

Danny B. Stewart, Sterling City

Kelley A. Sullivan, Crockett

John “Rocky” Sullivan, Galveston

Stephen T. Swenson, Dallas

Jim Thompson, Breckenridge

Arthur G. Uhl III, San Antonio

Robert J. Underbrink, Houston

Gene S. Walker Jr., Mirando City

Dennis W. Webb, Barnhart

Ken Welch, Baird

Wesley Welch, Lubbock

Christopher Clark Welder, San Antonio

Bill White, Stowell

Ray W. Willoughby III, Eldorado

M.R. “Mike” Wirtz, Brenham

Tom Woodward, Decatur

Claudia Scott Wright, Richmond

Bart Wulff, Dallas

Curtis A. Younts Jr., Rogers

John E. Zacek, Victoria